Meteki ajaloost

metek

1992

Meteki alguslugu viib aastasse 1992, kui selle asutaja ning praegune tegevjuht Erko Karo lõpetas Soomes Nummela kutsekoolis teraseehitaja eriala. Oma ettevõtte ja Meteki nurgakivini jõuti aastal 1995, kui Otepääl asutati katuse parandustöid tegev Plekitööde Keskus OÜ.

2001

2001. aastal üüriti esimene tootmispind Tallinnas, osteti plekigiljotiin ning painutusmasin, mis lubas edaspidi klientidele pakkuda oma toodangut ning katuse parandustöid tegevast ettevõttest hakkas kujunema metallfassaadide pakkuja. 2003. aastal valmis Soomes Käpyläs teraskassett-fassad, mida võib pidada esimeseks objektiks otse peatöövõtjale, YIT’le.

2005

Suureneva nõudluse tulemusena jõudis Metek 2005. aastal oma tootmiskülani Tabasalus. 2009. aastal täienes masinapark perforeerimismasina võrra – luksuslikud peroforeeritud alumiiniumlahendused võeti eeskätt Soome turul hästi vastu.

Aasta 2009 on ettevõtte ajaloos märgilise tähtsusega – toimus nime- ja sümboolikavahetus, millega Plekitööde Keskus OÜ’st sai Metek OÜ. Lisaks, Erko Karo valiti konkursi Aasta Ettevõtja 2009 viie finalisti hulka.

2010

2010. aastal käivitati oma projekteerimisosakond, mis on võimaldanud luua üha keerukamaid lahendusi. Samal aastal hakati tootma klaasalumiiniumfassaade, aknaid ja uksi ning 2011. aastal ka termoprofiilist elemente. Termoelementlahendus on võimaldanud vähendada kohapeal soojustamise osa, parandades oluliselt ehituskiirust ja –kvaliteeti. Esimesed elemendid paigaldati Helsingi eeslinnas Espoos 2012. aastal valminud Safiiri büroohoonele.

metek 1
Tabasalu tootmisküla: 2005 valmis esimene tootmishoone (valge) Sütemetsa tee 57, 2013 teine hoone (hall) üle tee Alasi tee 2 ning 2015 kolmas tootmishoone (sinine) Õispuu tee 1. Viimasesse on koondunud kogu tänane tootmine.

 

Eesti Arhitektide Liit tunnustas 2012. aastal Erko Karo tiitliga “Parim ehitaja 2011” – erilahendustega metallfassaadide oskusliku ehitamise, vastutulelikkuse, arhitekti arvamust ja vajadusi arvesse võtva suhtumise, loova koostöö ning maksimaalse panustamise eest tulemusse.

Metekist on kujunenud multifunktsionaalne ettevõte ning oluline koostööpartner peatöövõtufirmadele Eestis ja Soomes: Merko, YIT, NCC ja SRV. Keskmiselt 80% toodangust lähebki ekspordiks Soome turule.

metek 2